Logo Byczyny

Byczynianie nagrodzeni Plastrami Miodu

W sobotę 30 stycznia po raz kolejny odbyła się Gala Plastrów Miodu połączona z balem charytatywnym. Wśród nagrodzonych i nominowanych do nagrody starosty kluczborskiego znaleźli się również Byczynianie.

W kategorii biznes Plastrem Miodu uhonorowana została firma PPHU Lumar Lucjan Walkowicz. Lumar to jeden z wiodących na polskim rynku producentów słodyczy. Jego produkty znane są w Europie, USA, Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Rosji, Kazachstanie, a nawet w Zatoce Perskiej.

W kategorii promocja powiatu nagrodę starosty otrzymał m.in. Andrzej Kościuk, namiestnik grodu w Biskupicach, który był bohaterem kalendarza wydanego przez starostwo „Stąd jesteśmy”.

Wśród nominowanych znaleźli się także: w kategorii kultura Krzysztof Kulik – instruktor muzyki w Ośrodku Kultury w Byczynie, w kategorii sport Konrad Kardas – utytułowany karateka, zdobywca medali na mistrzostwach Europy i świata, a w kategorii turystyka Spółdzielnia Socjalna „Gród” w Biskupicach, która organizuje m.in. coroczne turnieje rycerskie, na które przybywają wojowie z całej Europy.

Wszystkim nagrodzonym i nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.