Logo Byczyny

To było muzyczne święto

W niedzielę 14 lutego w Ośrodku Kultury w Byczynie można było posłuchać perełek miłosnej muzyki wokalnej musicalu i operetki w mistrzowskim wykonaniu.

Przed licznie zgromadzoną publicznością w koncercie walentynkowym wystąpili: Wojciech Poprawa – solista śląskich scen, Małgorzata Strąg – wieloletnia solistka Opery Gliwickiej, a także Przemysław Żywczok – solista Filharmonii Narodowej wraz z akompaniatorami, pianistą Januszem Frączkiem, który przez lata koncertował z Ewą Demarczyk oraz skrzypkiem Krzysztofem Kawą.

Ponadgodzinne widowisko było prawdziwą muzyczną ucztą. Artyści w brawurowy sposób zaprezentowali m.in. utwory „Dziewczęta z Barcelony”, „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”, „Brunetki, blondynki” – przebój wylansowany przez Jana Kiepurę czy arię z „Don Giovaniego”.

Muzyka przeplatana była błyskotliwymi i dowcipnymi opowieściami Wojciecha Poprawy, który wystąpił nie tylko jako wokalista, ale wcielił się również w rolę konferansjera.

Organizatorami koncertu byli: Urząd Miejski w Byczynie, Ośrodek Kultury, Dobre Koncerty oraz Spółdzielnia Socjalna Perunica.