Logo Byczyny

Tydzień zdrowia „Jestem Eko” w HP Polanowice zakończony

W dniach 11.04. - 15.04 2016 r. z inicjatywy Klubu Aktywnych w Polanowickim Hufcu odbywał się Tydzień zdrowia pt. „Jestem Eko”. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane zdrowie. Czas ten obfitował w różnego rodzaju działania mające przybliżyć uczestnikom tematykę  zdrowego trybu życia. Przez te dni uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej, oraz higieny osobistej. Rozwiązywali testy, które pozwoliły sprawdzić ich nawyki żywieniowe, wykonywali plakaty, ulotki, projektowali hasła promujące zdrowy styl życia.

W pierwszym dniu 11 kwietnia uczestnicy spotkali się z panią st. asp. Tatianą Głuszko – specjalistką ds. nieletnich. Pani Tatiana zapoznała naszą młodzież  ze skutkami palenia papierosów, spożywania alkoholu, oraz konsekwencjami wynikającymi z uzależnień.

We wtorek odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną – panią Zofią Hadysz, oraz nauczycielem biologii – panem Tadeuszem Wachsmanem. Podczas zajęć uczestnicy poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz rolę witamin w organizmie. Propagowane zostały także zasady higieny osobistej.

W środę młodzież z I grupy wychowawczej wspólnie z wychowawcami wybrała się na Byczyńską siłownię na świeżym powietrzu. Każdy mógł sprawdzić swoją kondycję. Uczestnicy przekonali się że ruch i aktywność fizyczna poprawiają nasze samopoczucie.

W czwartek uczestnicy Hufca wzięli udział w konkursie. Każdy miał do rozwiązania test, kolejnym zadaniem było zaprojektowanie hasła promującego zdrowy styl życia, a ostatnie  polegało na ułożeniu jadłospisu dla młodego zdrowego i aktywnego człowieka. Na kolejnej godzinie wychowawczej powstała natomiast zdrowa sałatka owocowa. Wszystkim bardzo smakowała i bardzo szybko znikała z talerzy.

15 kwietnia nastąpiło podsumowanie całej inicjatywy, a także wyłonienie laureatów konkursu dotyczącego zdrowia i zdrowego trybu życia.  Nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyk i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  wręczyli komendant Hufca Pracy – Katarzyna Sobania oraz wicedyrektor ZSGLiZ pan Sławomir Olejnik.  

Finalistami konkursu okazali się:

miejsce I – Remigiusz Kretowicz;

miejsce II – Szymon Błaszków;

miejsce III – Patryk Szaniec;

Wyróżnienie – Mariusz Boryczka;

Tydzień promocji zdrowia jest bardzo ważnym przedsięwzięciem wpisanym w kalendarz hufcowych imprez. Dzięki niemu podnosimy świadomość młodzieży w zakresie zdrowego odżywiania, propagujemy nawyki częstego spożywania warzyw i owoców, promowana jest także aktywność fizyczna. Zorganizowane zajęcia mają na celu uświadomienie wszystkim biorącym w nich udział, że jakość naszego życia zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas samych.