Logo Byczyny

Rusza nabór do szkół ponadgimnazjalnych powiatu kluczborskiego...

Plakat Kolor v3.jpeg

Technikum w  Polanowicach logo zs.jpeg

Tel. 774144502;

e-mail:

 www.zs-byczyna.info

 

Szkoła nasza posiada wieloletnią tradycję i charakteryzuje nas innowacyjność w działaniu. Wyróżnia nas profesjonalna kadra pedagogiczna. Otrzymaliśmy tytuł Innowacyjnej Szkoły Microsoft oraz Szkoły Uczącej Się – OK nadany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie otrzymują wsparcie doradcy zawodowego oraz pedagoga. Stanowią liczną grupę wolontariuszy biorących udział w wielu imprezach charytatywnych , WOŚP, Maratonie Pisania Listów Amnesty International.

Realizujemy liczne projekty młodzieżowe i edukacyjne, które przyczyniają się do zwiększenia kreatywności i zdobycia doświadczenia wśród uczniów, np. w 2012 roku w ramach projektu „Młody Obywatel” wydaliśmy grę planszową „Strefa Byczyna”.  Od września 2012 roku prowadzony jest w szkole projekt Comenius.

W tym roku dwoje uczniów z technikum otrzymało mandaty poselskie i będzie reprezentować województwo opolskie podczas XIX Sesji obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży.

TECHNIKUM AGROBIZNESU:

Technikum agrobiznesu to klasa dla uczniów, którzy zainteresowani są prowadzeniem produkcji rolniczej lub organizacją i prowadzeniem przedsiębiorstwa w agrobiznesie.  Przyjdź do klasy jeżeli interesują Cię zagadnienia ekonomiczne (rachunkowość i rozliczenia podatkowe), a także produkcja roślinna i zwierzęca, przetwórstwo żywności oraz działalność gospodarcza w agrobiznesie. W ciągu czterech lat zaplanowana jest nauka praktyki zawodowej na terenie współpracujących  ze szkołą gospodarstw w ramach przedmiotów: produkcja rolnicza, prowadzenie przetwórstwa spożywczego, organizacja przedsiębiorstwa agrobiznesowego. W zakresie rozszerzonym realizowane są przedmioty: geografia i biologia. Przedmiotem uzupełniającym jest historia i społeczeństwo.

W trzeciej klasie przewidziana jest bezpłatna nauka prawa jazdy kat. B.

 TECHNIKUM HANDLOWE:

Technikum handlowe to szansa dla tych, którzy chcą wkroczyć w świat finansów i ekonomii, biorąc przyszłość w swoje ręce. Dla wszystkich, którzy chcą prowadzić sprzedaż lub zarządzać działalnością handlową posiadamy szeroki zakres zagadnień edukacji ekonomicznej. U nas nauczysz się marketingu, organizacji i techniki sprzedaży oraz wielu inny przedmiotów zawodowych. W ciągu czterech lat zaplanowana jest nauka praktyki zawodowej na terenie szkoły w ramach przedmiotów: pracowania sprzedaży i symulacyjnej firmy handlowej. W zakresie rozszerzonym realizowane są przedmioty: geografia i biologia. Przedmiotem uzupełniającym jest historia i społeczeństwo. W klasie drugiej rozpoczyna się nauka od podstaw języka angielskiego w działalności handlowej.

W trzeciej klasie istnieje możliwość zdobycia prawa jazdy kat.B.

Gwarantujemy:

• koła zainteresowań: języka niemieckiego,  języka angielskiego, ekologiczne, teatralne,

•    zajęcia sportowe: tenis ziemny, lekkoatletyka, piłka nożna

•    szkolne koło PCK ( grupa ratownicza)

•    klub Honorowych Dawców Krwi

•    prężnie działający wolontariat

•    aktywny Samorząd Uczniowski

•    możliwość zdobycia prawa jazdy kat. B

•    współpracę z uczelniami wyższymi z Opola i Wrocławia

•    zaangażowanie w projektach edukacyjnych

•    udział w projektach unijnych

•  uczestnictwo w zagranicznych wizytach studyjnych (szkoła prowadzi wymianę młodzieży ze szkołą w Niemczech i na Ukrainie)

•    budynek przystosowany do osób niepełnosprawnych