Logo Byczyny

Stowarzyszenia z terenu gminy Byczyna realizują projekt edukacyjny PENGO

W sobotę 20.04.2013 r. na grodzie odbyło się spotkanie stowarzyszeń gminy Byczyna realizujących projekt edukacyjny PENGO z ekspertem z Warszawy panią Aleksandrą Gołdys. W spotkaniu brały udział  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Jasiek” Jaśkowice, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Miechowa oraz Spółdzielnia Socjalna "Gród" jako gospodarz terenu.

Zaproszenie na spotkanie otrzymały sąsiednie stowarzyszenia, okoliczni sołtysi, dyrektorzy szkół oraz władze gminy. W trakcie spotkania odbyła się debata oksfordzka na temat "Co możemy zrobić w naszej gminie, aby żyło nam się lepiej?" W czasie rozmów poruszono również sprawę Unii i wpływ funduszy europejskich na rozwój naszej gminy. Następnie odbył się pokaz prezentacji multimedialnych i filmów z działalności trzech Stowarzyszeń.

Kolejnym działaniem były warsztaty przeprowadzone przez panią socjolog dla młodzieży i dorosłych, z których wynikało, że młodzież z Byczyny nie ma miejsca, w którym mogłaby się spotykać w czasie wolnym, aby nikomu nie przeszkadzać.

Pozytywną stroną spotkania było podsumowanie, w którym stwierdzono, że gdy jest współpraca między różnymi organizacjami i władzami lokalnymi to można pokonać wszystkie problemy.

Ostatnim etapem spotkania były rozmowy z koordynatorkami projektu PENGO w gminie Byczyna czyli  paniami Haliną Kapral i Joanną Radziewicz - prezeskami Stowarzyszeń, gdzie zostały zaprezentowane ankiety przeprowadzone w obu organizacjach wśród młodzieży Miechowej, Jaśkowic i Byczyny.

Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie serdecznie dziękujemy a szczególnie pani wiceburmistrz Ewie Bartosiewicz oraz pani radnej Rady Miejskiej w Byczynie Iwonie Sobania.

DSCF4190.jpeg DSCF4205.jpeg DSCF4206.jpeg

DSCF4216.jpeg DSCF4213.jpeg DSCF4217.jpeg