Logo Byczyny

Seniorzy w Koszęcinie

Mieszkańcy gminy Byczyna mieli okazję uczestniczyć w corocznym święcie seniorów, zorganizowanym w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

Do Koszęcina wybrała się 49 – osobowa grupa seniorów z Byczyny.

- Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych pokazach i zajęciach – mówi Janina Chałupka. – Całodniowa wyprawa była niesamowitym przeżyciem.

W pięknych salach koszęcińskiego pałacu seniorzy uczyli się tańczyć poloneza, brali udział w zajęciach wokalnych i etnograficznych, a także zwiedzali  przepiękną siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, która mieści się w zabytkowym pałacu.

- W ramach podsumowania zajęć artystycznych wszyscy uczestnicy święta seniora wspólne odtańczyli i odśpiewali poloneza– opowiada Barbara Brzezińska. – Był to niezwykle wzruszający moment.

Natomiast atrakcją dnia był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który zaprezentował się w wiązance pieśni i tańców z różnych regionów Polski.

- Występom towarzyszył entuzjazm kilkuset widzów i gorące brawa, które co chwilę przerywały koncert – relacjonuje Janina Chałupka. – Zobaczyć takie widowisko, to niesamowite przeżycie. Przepiękna muzyka, perfekcyjny śpiew, żywe barwy strojów, hafty i pióra , które w tańcu mieszały się z blaskiem korali i cekinów – to wszystko robiło niezwykłe i niezapomniane wrażenie. Nic dziwnego, że koncert skończył się długą owacją na stojąco.

- Dziękujemy panu burmistrzowi Robertowi Świerczkowi i pani wiceburmistrz Katarzynie Zawadzkiej, że pamiętają o seniorach i sprawili im tak wspaniały prezent – mówią uczestnicy wyprawy.

Wyjazd do Koszęcina zorganizował Urząd Miejski w Byczynie.