Logo Byczyny

Czytali dzieciom w Biskupicach

W Publicznej Szkole Podstawowej w Biskupicach w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zaproszeni goście czytali uczniom wiersze  i opowiadania.

Na początku, pani Katarzyna Zawadzka, wiceburmistrz Byczyny, zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Radni Władysław Buła i Jacek Kulisiński, Joanna Gawlita z Publicznej Biblioteki w Byczynie  oraz   Jolanta Woźniak z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku czytali pełne humoru  i pouczające fragmenty utworów dotyczące zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach.

Dzieci, przygotowane przez nauczycielki Danutę Siry i Ewę Tobiasz przedstawiły krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy  „Na straganie”.

Dyrektor szkoły Ewa Fiebrandt, dziękując gościom za przybycie, podkreśliła jak wielki wpływ na wszechstronny rozwój dziecka ma czytanie książek.

Na zakończenie wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą bezpiecznego korzystania z Internetu, którą przygotowała pani Katarzyna Pychyńska z MiGBP w Kluczborku.

P5180059.jpeg

P5180063.jpeg

P5180067.jpeg