Logo Byczyny

Wróciliśmy z tarczą – zwycięstwo!

30 maja bieżącego roku odbył się w stolicy naszego województwa - Opolu Wojewódzki Festiwal Szkolnych Zespołów Tanecznych „FAN-TAN”, zorganizowany przez tamtejszy Młodzieżowy Dom Kultury. Jest to wielkie święto tańca i okazja do spotkania się młodych ludzi, których pasją jest ta forma artystycznego wyrazu. Tacy ludzie są wśród nas, stąd nasza tam obecność od wielu już lat.

Nie mogło i w tym roku nas zabraknąć - tancerzy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Zamoyskiego w Byczynie. Tym razem zaprezentowaliśmy w konkurencji:

 ● „inne formy” – Krakowiaka (taniec ludowy)

 ● „etiuda taneczna” – „Jezioro łabędzie” będące układem z elementami tańca klasycznego.

W obu okazaliśmy się w swej grupie wiekowej bezkonkurencyjni. Zwyciężyliśmy!

http://mdk.opole.pl/aktualnosci/fantan-2016-werdykt-jury/#

Kolejny raz wróciliśmy z dwoma pucharami, szczęśliwi, że nasz wysiłek i talent podparty ciężką pracą znalazł uznanie w oczach znakomitych jurorów- znawców tematu.

Radość była ogromna!

Na szczególne uznanie zasługuje jedna z nas – nasza koleżanka Tamiła Dudnik – uczennica klasy V, która jurorów, widzów i innych uczestników tanecznej rywalizacji oczarowała talentem, gracją i finezją wykonania swojego układu tanecznego.

Jej występ był ogromnym sukcesem. Jako jedyna z sześciuset uczestników otrzymała szczególne, imienne wyróżnienie.

Nasze sukcesy, spełnione marzenia nie miałyby miejsca, gdyby nie nasza wspaniała pani Danuta Łopuch – współautorka naszych zwycięstw. Jej ciężka praca, zaangażowanie zaprowadziła nas na podium wielu festiwali i przeglądów. To ona opracowuje układy taneczne. Dba o stroje, poświęca mnóstwo czasu, często wolnego (weekendy), by nasze marzenia mogły się ziścić.

Za wszystko pragniemy gorąco podziękować.

Liczymy na Panią!

Marzeń mamy jeszcze mnóstwo!