Logo Byczyny

Zabawa na 102

W środę 1 czerwca na stadionie miejskim w Byczynie odbył się Dzień Dziecka. Uczestniczyły w nim przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści całej gminy.

Impreza rozpoczęła się barwnym korowodem, który przemaszerował przez miasto. Na stadionie milusińskich powitali: burmistrz Robert Świerczek i wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej – radnymi Władysławem Bułą i Krzysztofem Chojakiem, Iwona Sarnowska - dyrektor Ośrodka Kultury, który był gospodarzem imprezy oraz dyrektorzy placówek oświatowych – Angelina Sarnowska (PP w Byczynie), Ewa Fiebrandt (PSP w Biskupicach), Artur Oślizo (PSP w Byczynie), Anna Noga (PSP w Roszkowicach) i Barbara Dereń (ZSGLi Z w Byczynie).

- To był pierwszy Dzień Dziecka w gminie organizowany z takim rozmachem – mówi burmistrz Robert Świerczek. – Dotąd każda placówka organizowała święto na własny rachunek. Doszliśmy do wniosku, że jeśli połączymy siły, to jesteśmy w stanie zorganizować naprawdę atrakcyjną imprezę dla wszystkich milusińskich.

I faktycznie nikt na nudę narzekać nie mógł. Były konkursy sportowe, pokaz tresury psów policyjnych, zmagania rycerskie, malowanie twarzy, występy klaunów i zespołów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowali również strażacy z Jakubowic i Byczyny – zafundowali dzieciom kurtynę wodną oraz możliwość zobaczenia sprzętu będącego na wyposażeniu OSP.

- Myślę, że nowa konwencja Dnia Dziecka się sprawdziła i wspólne święto milusińskich stanie się już naszą gminną tradycją – dodaje wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka.

Dzień Dziecka był także okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań przedszkolakom i uczniom, którzy mają na koncie sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Oto ich lista:

- Sonia Buksa, Lena Tymkiewicz, Daria Piechota, Lilianna Czach, Julia Podmostka i Malwina Tkaczuk (PP w Byczynie) – I m w Mistrzostwach Polski w tańcu dzieci przedszkolnych;

- Piotr Sikorski  (PSP w Byczynie) –  I m w V Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka – sport, co łączy, a nie dzieli”;

- Patrycja Murawska (PSP w Biskupicach)– II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim „O Buławę Hetmańską”;

- Krystian Pencakowski (PSP w Byczynie) – I miejsce w skoku w dal i II m w biegu na 100 metrów w zawodach wojewódzkich w lekkiej atletyce, II m w biegu na 60 metrów w halowych zawodach międzywojewódzkich (woj. opolskie i śląskie), a także II m w mistrzostwach województwa w trójboju lekkoatletycznym (rocznik 2003) i awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w październiku w Toruniu;

- Jakub Buchwald (PSP w Byczynie) – I m w mistrzostwach województwa w trójboju lekkoatletycznym (rocznik 2004) i udział w Mistrzostwach Polski;

- Julia Walkowicz (PSP w Byczynie) – III m w skoku wzwyż podczas halowych zawodów wojewódzkich;

- Weronika Drozd (PSP w Byczynie) – I m w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka, sport, co łączy, a nie dzieli”; I m w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły dają miód, który szlachci pańskie stoły”;

- Jolanta Uchańska (PSP w Byczynie) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka…”; I m w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły…”;

- Magdalena Mendel (PSP w Byczynie) – I m w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły…”;

- Aleksandra Misiarz (PSP w Kostowie) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka…”;

- Amelia Domagała (PG w Kostowie) – I m w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły…”;

- Andżelika Górecka (PG w Kostowie) – II m w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły…”;

- Agnieszka Walków (PG w Kostowie) i Martyna Wielopolan (obie PG w Kostowie) – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły…”;

- Albin Sobczyk i Tobiasz Sobczyk (ZSGLiZ) – X m w Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym; II m drużynowo w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym;

-  Daria Kołodziej (PG w Byczynie) – II m na szczeblu wojewódzkim w pchnięciu kulą;

- Teresa Machynia (ZSGLiZ w Byczynie) – I m w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych;

- Kinga Wacławczyk (ZSGLiZ w Byczynie) – III m w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Myśli i rozważania Kardynała Wyszyńskiego w obiektywie młodego Polaka”;

- Magdalena Radziewicz i Agnieszka Radziewicz (ZSGLiZ w Byczynie) – I m w Wojewódzkim Konkursie „Edukacja globalna – szanse i zagrożenia” organizowanym przez  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie;

Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury wspólnie z placówkami oświatowymi oraz Urzędem Miejskim, dzięki pomocy sponsorów, którymi byli: KDM Musiałek, Lumar, BS Namysłów, BS Wołczyn, KOST – ROL, Hydrokom, Cuprod, MADA, Marek Grycan, Andrzej Kościuk, Centrum Ubezpieczeń Krzysztof Dębski, Mikor, Cispol, OPS, Roman Czajkowski, Feldman Restaurants, Marcin Czech, Spółdzielnia Socjalna Perunica, a także sołectwa Biskupice, Kochłowice i Miechowa.