Logo Byczyny

Łowili puchary i nagrody

W sobotę 4 czerwca po raz kolejny odbyły się w Dobiercicach Zawody Wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły pod patronatem burmistrza Byczyny Roberta Świerczka.

Zmagania nad dobiercickim akwenem zorganizowało miejscowe Koło Wędkarskie, którego prezesem jest Ireneusz Kwiatek.

W kategorii dzieci podium zdominowali mieszkańcy Paruszowic. Zwyciężył Michał Nyściuk, który wyprzedził Krzysztofa Kochmana i Oliwię Garczarek.

Wśród juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Kwiatek, na drugim miejscu uplasował się Marcel Poprawa, a na trzecim Adam Penc (wszyscy z Dobiercic). Dodatkowo Bartek zwyciężył w kategorii mega ryba, a Adam – mini rybka.

Wśród seniorów pierwsze miejsce przypadło Marcinowi Jędrzejewskiemu z Paruszowic, drugie – Stefanowi Boryczce z Roszkowic, a trzecie Stefanowi Rupalskiemu z Chudoby. W kategorii mega ryba zwyciężył Stanisław Zacharski z Dobiercic.

Za udział nagrodzone zostały także Kornelia Jerz z Chudoby (najmłodsza uczestniczka) oraz Anetta Buła – Kwiatek z Dobiercic.

Puchary, nagrody i medale ufundowali: marszałek Andrzej Buła, burmistrz Robert Świerczek, wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka, Jakub Goliński – członek zarządu powiatu kluczborskiego, Leszek Śnieżek – radny Rady Miejskiej w Byczynie oraz Beata Dziekońska – sołtys Dobiercic.

Sponsorami byli także: Gospodarstwo Rolne Paweł Święcicki, PPHU Grycanpack Marek Grycan, PPUH Algoria S.C. Jolanta i Jacek Gędek.

Specjalne podziękowania należą się panu Marianowi Kochmanowi z Paruszowic, który przygotował przepyszne potrawy z grilla, w tym również ryby.