Logo Byczyny

VI Konkurs "Moje spojrzenie na Powstania Śląskie" rozstrzygięty

Po raz VI odbył się Otwarty Konkurs Historyczny „Moje spojrzenie na Powstania Śląskie” pod patronatem Burmistrza Byczyny. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy historycznej regionu, kształtowanie umiejętności odczytania faktów historycznych oraz popularyzacja mapy jako formy przekazu.

W tym roku konkurs polegał na narysowaniu mapy ukazującej bitwy i potyczki powstań śląskich. Uczniowie mieli możliwość wyboru terenu, na którym przebiegało wybrane powstanie. Okazało się jednak, że zadanie nie było łatwe, ponieważ rzetelna mapa musi posiadać elementy, które pozwolą na jej czytelność.

Do konkursu przystąpiło  10 uczniów Technikum w Polanowicach. I miejsce zajęła Weronika Kasperska – uczennica klasy I TH, II miejsce Marta Młynarkiewicz uczennica  tej samej klasy, III miejsce uczeń klasy I TA- Piotr Kuca.

Nagrody w imieniu Burmistrza Byczyny zostały rozdane uczestnikom 16 czerwca 2016 r. przez Sekretarza Gminy pana Macieja Tomaszczyka oraz panią Magdalenę Olender z Referatu Promocji, Rozwoju i Turystyki (przewodniczącą komisji konkursowej). Propagatorem i koordynatorem konkursu jest nauczycielka Karolina Kryściak. W przyszłym roku konkurs także będzie związany z mapą okresu powstań.