Logo Byczyny

Bezpłatne książki, płyty, gry i spacery po muzeach

Już 1 września startuje projekt „Kultura Na Widoku”, dający dostęp do 1000 utworów w wersji cyfrowej – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.

„Kultura Na Widoku” to multimedialny projekt, który daje dostęp do zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie.  W ramach projektu, za pomocą linków i kodów QR, będzie można pobrać na telefony i inne urządzenia mobilne wybrane utwory, m.in.: książki  w postaci audiobooków  - „Zakazane wrota” Tiziano Terzaniego, „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, filmy – „Diabeł ubiera się u Prady”, „Duże zwierzę”, „Pokój”,  „JFK”, słuchowiska – „Jawne tajemnice” Alice Munro, „Portret Doriana Greya” Oscara Wilde’a.

Każdy pasjonat sztuki będzie miał także możliwość wirtualnego spaceru po najwspanialszych muzeach świata. Do wyboru m.in. Muzeum Watykańskie, Ermitaż, National Galery w Londynie czy Mercedes – Benz Museum w Stuttgarcie.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kody i linki można będzie pobrać z plakatów dostępnych m.in. w Ośrodku Kultury i Urzędzie Miejskim w Byczynie oraz ze strony www.kulturanawidoku.pl do 9 października.