Logo Byczyny

Relacja z XIX Finału Konkursu Ośmiu Wspaniałych

W dniach 7-9 czerwca 2013 r. w Rzeszowie odbył się XIX Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Gminę Byczyna reprezentowała uczennica Patrycja Czekała z Technikum Handlowego w Polanowicach wraz z opiekunem Panią Marią Macias-Ganczarską, pedagogiem szkolnym.

Uczestnicy XIX Finału spędzali pobyt w Hotelu Prezydenckim. Brali również udział w uroczystej gali podsumowującej, która odbyła się w Filharmonii w Rzeszowie. Wszyscy nominowani byli wyczytywani z imienia i nazwiska, po czym proszeni na scenę po odbiór nagród. Wręczone im zostały kwiaty i wyróżnienia. Laureatom gratulowała również Pani Joanna Fabisiak – Prezes Fundacji „Świat na Tak”, przedstawiciele władz samorządowych Rzeszowa oraz wielu innych, dziękując za zaangażowanie społeczne, które powoduje, że odnajdują swoje miejsce na ziemi, że dorastają emocjonalnie do służby drugiemu człowiekowi.

W sobotę Patrycja Czekała wraz z Olą Meryk z Olesna wzięły udział w konkursie PZU zorganizowanym na rzeszowskim rynku. Zadanie polegało na rozszyfrowaniu napisu w języku maltańskim i udzieleniu jak najszybszej odpowiedzi. Hasło brzmiało „Bezpieczne i wymarzone wakacje”. Dziewczyny odgadły je błyskawicznie i zwyciężyły. W nagrodę otrzymały od organizatorów kłódki szczęścia, portfele, plakietki.

Następnie uczestnicy wzięli udział IX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festiwal” 2013 r., w którym m.in. można było posłuchać zespołu Pectus i Małgorzaty Ostrowskiej. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Poniżej Ośmiu Wspaniałych z powiatu kluczborskiego:

Laureaci konkursu Ośmiu Wspaniałych z powiatu kluczborskiego.jpeg

Wspaniali z Gminy Byczyna:

Patrycja.jpeg
Aleksandra.jpeg
Janusz.jpeg
Kornela.jpeg

Laureaci Gali Ośmiu Wspaniałych na scenie Filharmonii w Rzeszowie wśród nich Patrycja Czekała z Technikum w Polanowicach (na zdj. druga od lewej).

z14063879Q,XX-gala-konkursu--Osmiu-Wspanialych-.jpeg

Gratulacje wyróżnionym składała m.in. Joanna Fabisiak - Prezes Fundacji "Świat na Tak"

z14063870Q,Joanna-Fabisiak--prezes-fundacji--Swiat-na-Tak-.jpeg