Logo Byczyny

Baseball reaktywacja

Dzięki zaangażowaniu byłych zawodników Baseballa w Byczynie, w niedzielę 18 września 2016 r. na stadionie im. Kazimierza Górskiego odbył się pierwszy, po prawie 20 latach, turniej Slow Pitcha -  czyli odmiany baseballa dla dorosłych.
W turnieju wzięły udział 4 drużyny mieszane (mężczyźni i kobiety), które walczyły o puchar ufundowany przez sponsorów tj. Firmę Promedia S.C, Feldman Restaurants, Wiejska Chata, Bacówka Towary Tradycyjne, Sylwię i Marka Grycanów. Najlepsi okazali się byczyńcy oldboje i to oni zdobyli tytuł zwycięzców i statuetkę. Pomimo tego nikt nie czuł się przegrany, gdyż sam udział w turnieju był świetną zabawą i sprawił wszystkim ogromną przyjemność.

Przy organizacji zawodów pomagali m.in. Przemysław Śnieżek, Bartłomiej Światły, Łukasz Grzyb, Kamil Dyla, Michał Siec i wielu innych, którym serdecznie dziękujemy.
Celem organizatorów tj. Mateusza Feldamana, Marka Chodzińskiego i Karola Grzyba jest przywrócenie tej wspaniałej dyscypliny sportu - baseballa do naszej gminy. Już w marcu przyszłego roku rusza nabór do nowej drużyny małej ligi, czyli dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Mając zapewnienie od Burmistrza Byczyny Roberta Świerczka, że na stadionie, w miejscu po boisku do koszykówki, powstanie boisko dla małej ligi możemy stwierdzić, że wszystko jest na dobrej drodze do powrotu tego wspaniałego sportu do naszego miasta.

Autor zdjęć: Małgorzata Kubicka