Logo Byczyny

II konkurs dyniowy rozstrzygnięty...

26 października w  Publicznym Przedszkolu w Byczynie rozstrzygnięty został II Jesienny Konkurs Rodzinny na Najwspanialszą Dynię.

Do konkursu zgłoszone zostały 82 prace, które bardzo pozytywnie zaskoczyły organizatorów. Okazuje się, że tradycja dyniowa bardzo dobrze się przyjęła w naszym przedszkolu i wyzwoliła w rodzicach i dzieciach ogromną kreatywność. Wśród prac znaleźć można było m.in. karetę z bajki o Kopciuszku, pociąg dyniowy, bałwana Olafa, kota, dom strachów i wiele, wiele innych. Jury w składzie: Angelina Sarnowska (dyrektor przedszkola), Joanna Kołda, Katarzyna Dębska (przedstawicielki grona pedagogicznego), Marta Mykyta i Małgorzta Gocejna (członkowie Rady Rodziców) nie miały łatwego zadania. Ostatecznie wyłoniło 10 laureatów, którym przyznano pierwsze miejsca, 24 laureatów otrzymało II miejsca, a pozostali laureaci III miejsca.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Przedszkola w Byczynie.

- Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za tak duże zainteresowanie konkursem. Przygotowanie takiej dyni wymaga dużo pracy i zaangażowania.  – mówi dyrektor Angelina Sarnowska - to wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Zachęcamy wszystkich do tak aktywnego udziału w innych rodzinnych konkursach.

Rozstrzygnięcie konkursu przypadło w inne wyjątkowe wydarzenie. Tego samego dnia odbył się w placówce Bal Kolorowych Duszków, w którym wzięli udział milusińscy z naszego przedszkola. Dzieci przebrane były za wesołe, kolorowe duszki. Konkurs dyniowy oraz bal kolorowych duszków mają na celu zapoznanie dzieci z obyczajami i kulturą innych krajów. Zapoznając dzieci z elementami innej kultury, nie zapominamy o naszych polskich, najpiękniejszych tradycjach związanych z obchodzeniem Święta Zmarłych-dodaje dyrektor.

Joanna Kołda

_DSC0269.jpeg

_DSC0283.jpeg

_DSC0315.jpeg