Logo Byczyny

Jubileuszowa gala piosenki

Prawie stu uczestników wzięło udział w XX Gali Piosenki. Młodzi wokaliści rywalizowali na deskach Ośrodka Kultury w Byczynie 19 i 20 listopada.

Pierwszego dnia wielkiego śpiewania, w sobotę 19 listopada, występy wokalistów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Magda Durecka – piosenkarka, instruktorka śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku, Maria Żurek – kierownik referatu promocji Starostwa Powiatowego w Kluczborku i Joanna Gawlita – kustosz w Miejskiej Bibliotece w Byczynie.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce wyśpiewał Piotr Mączka z PP w Byczynie (opiekun Sabina Adamska – Urbaniak). Druga lokata przypadła Julii Marcinkowskiej z PP nr 1 w Kluczborku (op. Magdalena Pawłowska i Grażyna Mazur), a trzecie Glorii Kołosowskiej z PP w Byczynie (op. Joanna Kołda i Katarzyna Dębska).

Wyróżnienia powędrowały do: Barbary Wanowskiej z PP nr 2 w Praszce (op. Renata Kałwak) oraz Pauli Tomczak z PP w Łęce Opatowskiej (op. Małgorzata Kurzawa).

W kategorii klas I – III szkół podstawowych wygrała Maja Skąpska z SP w Łęce Opatowskiej (op. Grażyna Kluczyńska). Na srebrnym podium uplasowała się Helena Kołda z OK w Byczynie (op. Krzysztof Kulik), a na brązowym Maja Majtyka z PSP nr 2 w Praszce (op. Beata Stasiak).

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Styrczewski z OK w Byczynie (op. Krzysztof Kulik), Marcelina Mączka z PSP w Byczynie (op. Joanna Radom) oraz Agata Jerczyńska z SP w Łęce Opatowskiej (op. Renata Nowicka).

Puchary, dyplomy i nagrody wręczały laureatom wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka oraz dyrektor OK Iwona Sarnowska.

W niedzielnej rywalizacji udział wzięło aż 60 uczestników. Ich występy oceniało grono sędziowskie, w którym zasiadali: przewodnicząca Magda Durecka, Maria Żurek oraz Mariusz Adamik – muzyk i wicedyrektor w Publicznym Gimnazjum w Byczynie.

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych zwyciężył Mateusz Gędek z PSP nr 2 w Praszce (op. Brygida Jachymska), który wyprzedził Aleksandrę Urbańską z PSP w Byczynie (op. Anna Mendel) oraz Roksanę Teodorowską z Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Wielokropek” z Wołczyna (op. Maria Tymczyszyn). Czwarte miejsce otrzymała Karolina Sytniewska z wołczyńskiego „Wielokropka” (op. Maria Tymczyszyn), a w gronie wyróżnionych znaleźli się: Anna Madziała z OK w Byczynie (op. Krzysztof Kulik), Natalia Kałuzińska z MDKiS w Wieluniu (op. Zofia Szpikowska), Iga Wojciechowska z Wieruszowskiego Domu Kultury (op. Renata Nowicka), Dagmara Stanikowska z SP w Łęce Opatowskiej (op. Grażyna Kluczyńska), Iga Świerczek z PSP w Byczynie (op. Joanna Radom) oraz Aleksandra Płatek z MDKiS w Wieluniu (op. Zofia Szpikowska).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jurorzy najwyżej ocenili występ Katarzyny Panaszek z MDKiS w Wieluniu, drugie miejsce zajęła jej koleżanka Julia Zadworna (opiekunką obu wokalistek jest Zofia Szpikowska), a trzecie Patrycja Błach ze Zdziechowic (op. Ewa Błach).

Wyróżnienia otrzymały: Monika Podwika z PG nr 5 w Kluczborku (op. Marzena Świerczek), Aleksandra Ryszka z wołczyńskiego „Wielokropka”  (op. Maria Tymczyszyn) oraz Karolina Fiołka z WDK (op. Renata Nowicka).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyższe podium przypadło Katarzynie Olek z OK w Byczynie (op. Krzysztof Kulik), srebrne wyśpiewała Dominika Łagodzka z MDK w Kluczborku (op. Zbigniew Oszczypko), a brązowe Julia Cichocka z Namysłowskiego Domu Kultury (op. Małgorzata Jaźwa). Wyróżnienia powędrowały do wołczynianki Emilii Artymicz z „Wielokropka” (op. Maria Tymczyszyn) i reprezentantek byczyńskiego Ośrodka Kultury - Kingi Adamskiej i Magdaleny Pawlik (op. Krzysztof Kulik).

Jurorzy przyznali Grand Prix festiwalu Patrykowi Dybce z Namysłowskiego Ośrodka Kultury (op. Ryszard Radomiński).
Nagrody i puchary wręczali burmistrz Robert Świerczek oraz dyrektor Iwona Sarnowska. Organizatorzy rozśpiewanej gali nie zapomnieli o pomysłodawczyniach imprezy, która od dwudziestu lat cieszy się niegasnącym powodzeniem wśród młodych wokalistów. Panie Maria Żurek i Marzena Świerczek otrzymały bukiety kwiatów.

W trakcie imprezy zaśpiewała Adrianna Bogdała z Ośrodka Kultury w Byczynie, która wielokrotnie rywalizowała podczas Gali Piosenki.

Jubileuszową imprezę zaszczycili także swoją obecnością Jakub Goliński, członek Zarządu Powiatu Kluczborskiego i Adam Radom – przewodniczący Rady Miejskiej w Byczynie.