Logo Byczyny

XX Regionalny Konkurs Literacki pn. Ze Śląskiem na ty

Szanowni Państwo!

Łubniański Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Jubileuszowym - XX Regionalnym Konkursie Literackim "Ze Śląskiem na ty".  Celem konkursu jest kształtowanie i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, zwłaszcza kulturze środowisk wiejskich Górnego Śląska. Jest to konkurs, którego ideą jest gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej. Wydaliśmy już cztery tomy książek "Ze Śląskiem na ty", które zawierają nagrodzone prace napisane przez laureatów. Pisać może każdy, gdyż Konkurs przewiduje udział w czterech kategoriach wiekowych oraz cenne nagrody, w tym publikację prac nagrodzonych. Zachęcamy do pisania na ciekawe tematy, do tej pory nieopublikowane.

W załączniku poniżej znajduje się karta zgłoszeniowa uczestnika oraz regulamin, który zawiera więcej informacji o Konkursie. Na stronie internetowej www.lodzk.opole.pl można również pobrać pliki oraz dowiedzieć się więcej w zakładce: Ze Śląskiem na ty.

Prace można nadsyłać do 31 października 2013 r. a podsumowanie - finał tegorocznego konkursu odbędzie się 24 listopada 2013 r. w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury o godz. 16.00.

- DOCKarta zgłoszeniowa do konkursu pn. Ze Śląskiem na ty.doc (154,00KB)
- DOCKarta zgłoszeniowa do konkursu pn. Ze Śląskiem na ty.doc (154,00KB)