Logo Byczyny

Wybrali najpiękniejsze bombki

W Ośrodku Kultury po raz kolejny został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową.

Prace oceniali: Andrzej Felisiak – przewodniczący komisji, Zdzisława Czerwiak, Zdzisław Comporek oraz Iwona Sarnowska.

- Mieliśmy bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie bombki były przepiękne i trudno było wybrać tę najładniejszą – mówi Iwona Sarnowska. – Prace były wykonane przeróżnymi technikami, zdobione koronką, wstążeczkami, cekinami, perełkami, wełną, a nawet… makaronem.

W kategorii przedszkolaków zwyciężył Wojciech Oberski z przedszkola w Nasalach, drugie miejsce przypadło Wojciechowi Dybce, trzecie Zosi Gocejnie, a czwarte – Janowi Chałupce (wszyscy z przedszkola w Byczynie).

Wśród uczniów klas I – III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Kacper Susło z PSP w Biskupicach, drugie Jan Brząkała w PSP w Byczynie, trzecie Oliwia Gollek z PSP w Roszkowicach, a czwarte Bartosz Urbaniak w PSP w Biskupicach.

W kategorii klas IV – VI na pierwszym miejscu uplasowała się Emilia Marciniszyn z PSP w Byczynie, a na drugim – Wiktoria Hodera z PSP w Kostowie.

Marta Górka z PG w Byczynie zwyciężyła wśród gimnazjalistów, a na drugiej lokacie uplasowała się Kinga Żłobińska z PG w Kostowie.

Gabriela Bulak to zwyciężczyni w kategorii dorosłych, drugie miejsce zajęła Natalia Mega, a trzecie Zofia Hołdys.

Wręczenie dyplomów i nagród w konkursie miało miejsce 6 grudnia br. w Ośrodku Kultury. W tym dniu również bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przedstawienie pn. „Porwanie Mikołaja”, przygotowane przez kółko teatralne działające przy Ośrodku Kultury, prowadzone przez Panią Joannę Kołdę. Najmłodsi spotkali się ze św. Mikołajem i otrzymali wspaniałe prezenty. Spotkaniu towarzyszyły liczne występy artystyczne w wykonaniu zespołów działających przy Ośrodku Kultury.