Logo Byczyny

Już po raz szósty spotkali sie przy wspólnym stole...

W sobotę 17 grudnia Samorząd Mieszkańców Byczyny, któremu przewodniczy pani Halina Piasta, już po raz szósty, zorganizował w Ośrodku Kultury w Byczynie Wigilię dla seniorów z naszej gminy.

Pięknie udekorowana sala i stoły, na których królowały wigilijne specjały wprawiały wszystkich w iście świąteczny nastrój. Nie mogło zabraknąć ciepłych słów i życzeń, które oprócz przewodniczącej samorządu złożyli wszystkim obecnym także Burmistrz Byczyny Robert Świerczek, Wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka, Prezydium Rady Miejskiej w Byczynie  tj. Przewodniczący Adam Radom wraz z Wiceprzewodniczącymi Krzysztofem Chojakiem i Jerzym Plutą oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w Byczynie - Iwona Sarnowska.  

Do radosnego przeżywania nadchodzącego czasu Bożego Narodzenia zachęcali także księża Jarosław Dębiński (Parafia pw. NMP w Polanowicach) oraz Dariusz Brylak (Parafia pw. Św. Augustyna w Kostowie), którzy we wspólnej modlitwie prosili o pomyślność i opiekę Bożą. Gmina ufundowała dla wszystkich zebranych świąteczny tort i szampana.  

Nie zabrakło również jasełek, przygotowanych przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Byczynie pod bacznym okiem nauczycielki Anny Pliszek oraz wspólnego kolędowania z Zespołem Jarzębina i zespołem działającym przy PG w Byczynie prowadzonym przez Pana Leszka Świsulskiego.