Logo Byczyny

Grudzień pełen atrakcji

Dla dzieci z przedszkola w Byczynie grudzień wypełniony był emocjami i ogromnymi przeżyciami. Jest to bardzo pracowity, ale jednocześnie najbardziej wyczekiwany miesiąc w przedszkolnym kalendarzu.

Na początku miesiąca, zgodnie z tradycją, dzieci odwiedził Św. Mikołaj.

Jako pierwsze, bo już 5 grudnia spotkały się z nim przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Dobiercicach. Dzieci wraz z wychowawczyniami  przywitały długo oczekiwanego gościa, który przybył z workiem pełnym prezentów. Po rozdaniu prezentów przedszkolaki w ramach podziękowania grały na instrumentach, śpiewały i mówiły wiersze. Na pożegnanie obiecały, że będą grzeczne przez cały czas, by za rok znów mogły spotkać się ze świętym Mikołajem i otrzymać wymarzony upominek.

Przedszkolaki w Byczynie czekając na spotkanie z Mikołajem miały okazję już po raz kolejny oglądać przedstawienie teatralne w wykonaniu nauczycielek. Bajka pt. „W pracowni Mikołaja” wprowadziła dzieci w świat wartości-przyjaźni, pomagania sobie wzajemnie i współpracy. Dzieci wraz z Elfami i Śnieżynką rozwiązywały zagadki, układały portret Mikołaja, a także śpiewały piosenki świąteczne po polsku i po angielsku. Przedszkolaki powitały Świętego na sali widowiskowej, a następnie każda z grup spotkała się z gościem w swojej sali, by tam otrzymać piękne prezenty. Tego samego dnia Św. Mikołaj zawitał do oddziału przedszkolnego w Nasalach. Dzieci powitały go piosenkami i wierszykami. Następnie odbyły się zajęcia otwarte z bliskimi, przybyli rodzice i dziadkowie milusińskich, śpiewali kolędy, czytali bajki, zdobili bombki i lukrowali pierniki, a następnie odbyła się degustacja.

W piątek, 16 grudnia odbył się na placu przedszkola w Nasalach Kiermasz Bożonarodzeniowy. Rodzice przygotowali ozdoby m.in. choinki, sianko pod obrus i kalendarze na 2017 rok. Nauczycielki wraz  z rodzicami serdecznie dziękują partnerom, którzy przyczynili się do powstania tego urokliwego kalendarza. Firmie Ajer-Tech Panu Adamowi Stępniowi za sfinansowanie kosztów druku, fotografowi Panu Mariuszowi Strzępkowskiemu z firmy FotoSM za wykonanie zadania, które nie było łatwe przy tak ruchliwej grupie "aniołków" i firmie Koping, która wydrukowała kalendarze i przekazała mikołajkowe upominki dla dzieci z przedszkola.

         10 grudnia nasze przedszkole wzięło udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym na Rynku w Byczynie. Nasi milusińscy uświetnili to wydarzenie występami wokalnymi, a nauczycielki wraz z rodzicami sprzedawali ozdoby i dekoracje świąteczne, które wykonali dla nas jak zwykle niezawodni rodzice wraz z personelem przedszkola.

W grudniu nie zabrakło również świątecznych zajęć otwartych w przedszkolu. We wszystkich grupach i oddziałach zamiejscowych dzieci spotkały się przy świątecznych stołach, dekorując pierniczki, wykonując ozdoby choinkowe, ubierając choinki oraz występując w świątecznych jasełkach, mini koncertach i montażach słowno-muzycznych.

Ostatnią atrakcją grudnia była Wigilia Przedszkolna, która jest jedną z najważniejszych tradycji naszej placówki. W tym dniu zaproszeni goście, wszyscy pracownicy przedszkola oraz przedszkolaki spotykają się przy wspólnym stole.

Najpierw najstarsze przedszkolaki, a w tym roku była to grupa Gumisie, pod kierownictwem p. Asi Radosz, zaprezentowały piękne jasełka. Na scenie mogliśmy zobaczyć również dzieci z grupy Teletubisie oraz Biedronki śpiewające kolędy i pastorałki. Następnie zaproszony gość, pan Maciej Tomaszczyk - sekretarz gminy Byczyna, złożył nam wszystkim świąteczne życzenia. Do tych życzeń dołączyła również pani dyrektor Angelina Sarnowska. Zachowując tradycję, wszyscy po podzieleniu się opłatkiem, zasiedli do wspólnego obiadu.

Ten przedświąteczny obiad symbolicznie zamknął okres przygotowania do świąt i rozbudził w sercach wszystkich radość i nadzieję, że kolejny Nowy Rok będzie dla naszego przedszkola i dla nas wszystkich jeszcze lepszy, bardzo owocny, a na każdej twarzy zawsze gościć będzie uśmiech i zadowolenie.

Joanna Kołda