Logo Byczyny

Goście z Ukrainy pracują i bawią się

Nasi goście z Żytomierza i Enegrodaru kontynuują swój pobyt w Polsce. Program pobytu przewiduje wiele zajęć edukacyjnych odbywanych wespół z miejscową młodzieżą. W Publicznym Gimnazjum w Byczynie gościli na zajęciach z robotyki, prowadzonych przez Marka Mendla. Zachwycali się konstrukcją i działaniem robotów, próbowali swych sił w układaniu kostek rubika. Na spotkaniu z Joanną Radziewicz i Marzanną Kalembą wytwarzali biżuterię oraz wyplatali makramy.  Gotowali, przyrządzali sałatki i ciasteczka, ucząc się przy tym języków obcych.  Brali udział w wieczorze filmowym, połączonym z dyskusją na temat obejrzanego filmu. Z rąk Barbary Dereń, dyrektor ZSG,LiZ otrzymali prezenty i upominki.

Osobnym wydarzeniem była wizyta i współpraca z kadrą i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Byczynie. Ciepłe przyjęcie przez dyrektorów – Artura Oślizło i Katarzynę Buśko – zajęcia lekcyjne z języka polskiego i historii, biblioteka, zajęcia taneczne – to tylko niektóre z propozycji podstawówki. Gości poczęstowano również obiadem, opuszczali więc gościnne mury szkoły zadowoleni, syci i weseli.

Kolejnym wydarzeniem było zwiedzanie Starówki i innych zabytków historycznych Opola. W ramach wyjazdu była też wyjątkowa atrakcja – wizyta w rozgłośni Radia Opole. Przewodnikiem był sam redaktor naczelny Robert Kosicki. I tu niespodzianka: z udziałem naszych gości nagrano audycję radiową emitowaną na antenie Radia Opole.