Logo Byczyny

Wybrano Króla i Królową...!

Jaka to bajka? Dokąd wędrował Czerwony Kapturek?  Na te i inne trudne pytania, odpowiadali uczestnicy konkursów dla najmłodszych podczas Wielkiego Balu Karnawałowego zorganizowanego przez Sołtysa i Radę Sołecką Wsi Dobiercice dla dzieci z tej miejscowości.

Mówi sołtys wsi Dobiercice, pani Beata Dziekońska: To już kolejny taki bal. W ubiegłym roku pomysł „chwycił”, wszyscy świetnie się bawili, stąd decyzja o cyklicznym organizowaniu maskarady dla najmłodszych spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Wielkie dzięki mojej Radzie Sołeckiej za sprawną pomoc przy organizacji imprezy. Ze środków funduszu sołeckiego ufundowaliśmy nagrody i poczęstunek dla dzieci i rodziców.

Na balu przebierańców stawiła się blisko pięćdziesiątka pięknie i pomysłowo przebranych dzieci. Był poczęstunek, tańce, popularne zabawy, no i konkursy. Stawka niebagatelna – możliwość zdobycia tytułu Królowej i Króla Balu! Przebierańcy tak się starali o zwycięstwo, że trzeba było dogrywki i głosowania, by wyłonić zwycięzców: Królową została Ola Hącza, a Królem – Oluś Fronia. Oprawę muzyczną zapewnił p. Łukasz z Ośrodka Kultury w Byczynie. Konkursy i zabawy z dziećmi w rytm muzyki prowadziły nauczycielki z miejscowego oddziału przedszkolnego – panie Ania, Ewa i Maryla.

Po zakończeniu balu dla dzieci, swoją szansę na zabawę i tańce mieli także dorośli. Frekwencja dopisała, przybyli goście z Dobiercic i Paruszowic oraz okolicznych miejscowości: Pszczonek, Łowkowic, a nawet Kluczborka. Cieszyła wspólna zabawa, integracja i udział w charytatywnej akcji doposażenia świetlicy wiejskiej w Dobiercicach. Dzięki tym środkom można będzie upiększyć naszą salę, aby w przyszłym roku znów zaprosić wszystkich chętnych na równie udaną zabawę karnawałową – dodaje p. sołtys Beata Dziekońska.

 

autor: Wiesław Skoczylas

fot. Anna Dziaczuk