Logo Byczyny

W Byczynie czuć już Święta Wielkanocne

Choć Święta Wielkiej Nocy dopiero za tydzień, to w Byczynie już dziś (8 kwietnia 2017) można było poczuć ich smak, zapach i nastrój. Byczyński Rynek zrobił się piękny, wiosenny i barwny. A wszystko to za sprawą kolorowych pisanek zdobionych na setki sposobów, kurczaczków, zajączków, palm, stroików, a nawet wielkanocnych wypieków i innych smakołyków.

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny oficjalnie otworzyli burmistrz – Robert Świerczek, wiceburmistrz Katarzyna Zawadzka oraz dyrektorka miejscowego ośrodka kultury – Iwona Sarnowska. Następnie złożyli zebranym najlepsze życzenia świąteczne oraz podziękowali wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. A frekwencja w tym roku była niemała  - swoje produkty sprzedawało szesnaścioro wystawców. Wśród nich znaleźli się: Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio, Pracownia Ceramiczna Justyna Wolna, Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach, Sołectwa: Roszkowice, Wojsławice, Janówka, Miechowa, Gołkowice, Jaśkowice, a także Publiczne Przedszkole w Byczynie oraz szkoły: PSP w Byczynie, PSP w Biskupicach, PSP w Roszkowicach, PSP oraz PG w Kostowie, Publiczne Gimnazjum w Byczynie oraz Ochotniczy Hufiec Pracy w Polanowicach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a ponadto kupujący produkty na stoisku sołectwa Gołkowice wspierali akcję charytatywną na rzecz mieszkańca naszej gminy, walczącego z chorobą.

W trakcie kiermaszu można było również wziąć udział w warsztatach zdobienia palm, koszyczków oraz jajek wielkanocnych prowadzonych przez Panie: Gabrielę Bulak oraz Barbarę Golińską-Gallovic.

Aby nastrój świąteczny nadal trwał Samorząd Mieszkańców pomyślał o udekorowaniu byczyńskiego Rynku. Wokół Ratusza pojawiły się ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, a w centrum stanęła 9-metrowa palma wykonana przez przewodniczącą Samorządu Mieszkańców - Halinę Piastę oraz Panie: Ewę Bittner, Teresę Kocembę, Krystynę Buksę oraz Agatę Bystrykowską. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia.

Byczyński Jarmark Wielkanocny był również okazją do promocji wśród jak najszerszego grona osób akcji pn. Kwiecień – Światowym Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu. W ramach przedsięwzięcia, w które włączyła się również Gmina Byczyna, Centrum Integracji Społecznej w Polanowicach wraz ze Stowarzyszeniem Popierania Zaradności Życiowej, Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Pomocy Wzajemnej rozdawało dzieciom niebieskie balony (kolor symbolizujący autyzm) z ulotkami poświęconymi akcji.