Logo Byczyny

8. Święto pierogów w Miechowej już za nami…

W ubiegły weekend odbyło się ósme już święto pierogów w Miechowej. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Burmistrz Byczyny - Robert Świerczek wraz z Sołtysem wsi Miechowa – Zenonem Olszakiem i Przewodniczącą Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Miechowej - Urszulą Brząkałą.

Atrakcji było co niemiara. Zarówno duzi, jak i mali mogli znaleźć coś dla siebie. Darmowe dmuchańce, malowanie twarzy, grill i słodkie smakołyki, pokazy rycerskie i motocyklowe, sprzedaż pierogów z niespodzianką, doradztwo kosmetyczne firmy Oriflame, występy artystyczne i przede wszystkim możliwość kosztowania i delektowania się głównymi „gwoździami” programu – pierogami. 

Kolejka po królujący tego dnia przysmak - z godziny na godzinę trwania imprezy wydłużała się, ale jak twierdzili zainteresowani, warto było stać kilkadziesiąt dobrych minut, by móc posmakować miechowskich specjałów.  

Nie mogło zabraknąć również gier i zabaw oraz konkursów związanych z pierogami, m.in. na najsmaczniejsze pierogi, lepienia pierogów na czas, jedzenia pierogów, lepienia pieroga giganta.

Konkurs na najsmaczniejsze pierogi wygrało sołectwo Roszkowice, pokonując cztery pozostałe drużyny tj. Miechową, Janówkę, Maciejów i Jaśkowice.

Podobnie roszkowicka ekipa okazała się najlepsza w turnieju lepienia pierogów na czas, wyprzedzając drużyny z Jaśkowic, Janówki, Maciejowa i zdobywając puchar oraz nagrodę Burmistrza Byczyny tj. bon upominkowy o wartości 300,00 zł na zakup drobnego sprzętu AGD.

Kto nie był, niech żałuje i na przyszły rok się szykuje… A tym razem było tak: