Logo Byczyny

„Koncertowo” w Byczynie

W ubiegły weekend obchodziliśmy w Byczynie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorzy przygotowali na tę okoliczność wyjątkowy program artystyczny.

Inauguracja obchodów tych wyjątkowych dni rozpoczęła się w piątek, 15 września, w Kościele pw. św. Trójcy w Byczynie. Mszę św. w intencji członków Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i organizatorów Dni Kultury Chrześcijańskiej odprawili ks. proboszcz byczyńskiej parafii Tadeusz Jaśkiewicz wraz z asystującym mu ks. proboszczem parafii Polanowice - Jarosławem Dębińskim. Po mszy zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Chóru „Cantate Deo” z Opola pod dyrygenturą Pani Joanny Dudy-Kot.

W sobotę, byczyński kościół katolicki ponownie gościł znakomitych artystów. Po mszy świętej wieczornej odbył się Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu Wojciecha Poprawy (tenor), Małgorzaty Strąg (sopran) w asyście Krzysztofa Kawy (skrzypce) i Janusza Frączka (fortepian).

Koncertom w kościele towarzyszyła wystawa prac pokonkursowych, poświęconych kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. 

Ostatniego dnia obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kościele Ewangelickim pw. św. Mikołaja w Byczynie odbył się występ młodzieżowego zespołu „Dzwonki ze Skoczowa” pod kierownictwem Pani Doroty Podżorskiej. Wyjątkowy koncert instrumentalny był czymś innowatorskim, niespotykanym dotąd i zapierającym publiczności dech w piersiach. Z pewnością na długo zapisze się w pamięci publiczności. 

Burmistrz Byczyny Robert Świerczek wraz z Wiceburmistrz Katarzyną Zawadzką serdecznie dziękują Katolickiemu Stowarzyszeniu Civitas Christiana, parafii pw. św. Trójcy i NMP Różancowej w Byczynie, Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wołczynie, Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej.