Logo Byczyny

"Wampiryczna Byczyna" w dniu 18 stycznia 2018 roku

Klub Ludzi Ciekawych Życia (KLuCŻ) zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie koncentrujące się wokół historii dawnych Słowian - lokalnie (w naszej gminie) oraz globalnie (na kilku kontynentach).

"WAMPIRYCZNA BYCZYNA - Dlaczego się o tym nie mówi?". Czyli gwóźdź programu! O rewelacyjnych odkryciach archeologicznych w Byczynie opowie dr Magdalena Przysiężna-Pizarska z uniwersytetu w Opolu, kierująca wykopaliskami m.in. przy kościele św. Mikołaja.

Wcześniej odbędzie się prelekcja Artura Wasążnika pt. "ZAWSZE BYLIŚMY WIELCY - SŁOWIANIE OD OCEANU DO OCEANU", autora m.in. powieści historycznej "Przemienienie" i mieszkańca naszej gminy. O tym, że ponad 1.000 lat temu w niemal każdym zakątku ówczesnego świata można było dogadać się po słowiańsku.

Na koniec temat:
"WSZYSCY SZUKAMY ZAMKU BYCZYŃSKIEGO - skoro powstało miasto, to musiał istnieć też gród obronny... gdzie szukać jego pozostałości?". Ta część jest przeznaczona na wspólną dyskusję. Liczymy na spostrzeżenia naszych gości z terenu gminy, może jakieś znaleziska, albo lokalne legendy mogące pomóc naprowadzić nas na miejsce, gdzie należałoby szukać warowni strzegącej niegdyś miasta Byczyna.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Ciecierzynie w dniu 18.01.2018 o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie: KLuCŻa https://klucz0.wixsite.com/klucz, pod adresem email klucz@poczta.fm albo pod telefonem 509 636 632

Wampiryczna Byczyna.jpeg