Logo Byczyny

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pn. „Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”.

W niedzielę, 15 września 2019 r. w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019, Pani Iwona Sobania - Burmistrz Byczyny wraz z Panią Jadwigą Pliszek-Kostur  - Prezesem Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Byczyny, dokonały oficjalnego otwarcia wystawy pn. „Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”.

Wystawa została wypożyczona  nieodpłatnie dzięki uprzejmości Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego Arsonium i jest dostępna do piątku 20 września 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Byczynie, w sali obrad Rady Miejskiej (sala nr 9).

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem tej wyjątkowej ekspozycji (wersja polska i niemiecka) serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Biblioteki Publicznej w Byczynie, której pracownicy będą udostępniać wystawę w godzinach od 10.00 do 17.30.